Remont domu zakonnego w Gdańsku

„Ach! Jakże cenną wartością jest czas! Szczęśliwi ci, którzy potrafią go dobrze wykorzystać.” Św. Ojciec Pio

Zawołał do mnie przyjaciel, w czasie biegu, dodając mi otuchy: „Grzegorz zostało już tylko 40 km do mety!” To rzeczywiście, po prawie 9 godzinach biegu, dodało mi nadziei, bo mieliśmy za sobą już 60 km. Był to ultramaraton górski „Bieg 7 Dolin” liczący 100 km w Krynicy Górskiej, we wrześniu 2017 roku. Taki dystans uczy wytrwałości i pokory. A takim prawdziwym ultramaratończykiem duchowym jest św. Ojciec Pio, który 50 lat nosił stygmaty i wiele godzin wytrwale spowiadał każdego dnia. Często całą noc spędzał na modlitwie. Formował ludzi świeckich, tworzył grupy modlitwy, wybudował Dom Ulgi w Cierpieniu z myślą o osobach cierpiących. Zachęcał do medytacji (2 godziny dziennie). Potrzebny jest czas, systematyczna praca i modlitwa, jak mówił św. Benedykt: „Ora et labora” – tylko to pozwala uzyskać owoce, które są trwałe.  

Nie ma, moim zdaniem, większego sensu wdawać się w polemikę ze światem, warto natomiast budować centra duchowości chrześcijańskiej. Miejsca wytrwałej formacji ducha, modlitwy osobistej i wspólnotowej, pracy, wspólnoty, lektury słowa Bożego, wzrastania. Niewątpliwie takimi centrami duchowości są klasztory kapucyńskie.

W Gdańsku jesteśmy już od 77 lat. Przy gdańskiej, kapucyńskiej wspólnocie, każdego 23 dnia miesiąca gromadzi się spora grupa wiernych czcicieli św. Ojca Pio. Przy kościele św. Jakuba i Kapucynach w Gdańsku spotyka się wiele wspólnot: FZŚ, Grupa Modlitwy św. Ojca Pio, Bractwo św. Jakuba, Bractwo św. Pawła, wspólnota kobieca „Magnificat”, Krąg Biblijny, Domowy Kościół, grupa charyzmatyczna, Żywy Różaniec, grupa adoracyjna.

Remont naszego Domu już trwa trzeci rok. Dzięki hojności dobrodziejów zrealizowaliśmy ¾ całej inwestycji. W zeszłym roku otrzymaliśmy z 1% za pośrednictwem Caritas gdańskiego sumę ponad 17 tys. zł. Od dobrodziejów indywidualnych otrzymaliśmy na nasze konto remontowe blisko 300 tys. zł. (w roku 2022). Chcemy Was prosić o dalsze wsparcie i pomoc w zakończeniu projektu remontu naszego Domu Zakonnego, aby realizować wszystkie dzieła wyżej opisane.  

Obecnie trwają prace na elewacji budynku oraz w środku. Przygotowujemy kuchnię oraz refektarz. Mamy do wykonania jeszcze 11 łazienek i tyleż samo pokoi plus sale, rozmównice i miejsca spotkań.

 

Szukamy osób, które mają możliwość wpłaty dobrowolnej ofiary każdego miesiąca przez cały rok 2023 na nasze konto bankowe.

Dom Zakonny w Gdańsku

Zakon Braci Mniejszych Kapucynów

80-858 Gdańsk, ul. Wałowa 28

91 1600 1462 1838 4059 3000 0001

Z tytułem przelewu: na remont Domu Zakonnego w Gdańsku.

W razie pytań prosimy dzwonić na numer telefonu +48 664 142 114.

 

Wspólnota nasza obecnie liczy czterech braci, którzy każdego dnia modlą się wspólnie za wszystkich dobrodziejów. Pragniemy wyrazić wdzięczność za Waszą hojność i pamięć o Braciach Kapucynach z Gdańska. Niech Pan Wam błogosławi i obdarzy radością przez wstawiennictwo Niepokalanej Maryi oraz św. Ojca Pio.

Pan cię prowadzi i kieruje twoimi krokami, chroniąc przed upadkiem” św. Ojciec Pio

Bóg zapłać za każde wsparcie

W imieniu wspólnoty gdańskiej

Br. Grzegorz Marszałkowski OFMCap  

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska