Rozpoczęła się Golgota Młodych „Rozłam”

Konieczność opuszczenia rodzinnego domu, dojrzewanie do odpowiedzialności i wreszcie odkrywanie Boga jako Ojca – to droga, do której zapraszamy uczestników na tegorocznej Golgocie Młodych.

„Spojrzenie w głąb siebie to konfrontacja. Proces dojrzewania to początek życia pełnią życia, w wolności i miłości” – mówił na tegorocznym otwarciu Golgoty Młodych br. Wojciech Głowacki – „Słowo z ostatniej niedzieli, z pierwszego dnia tygodnia, będzie towarzyszyło nam na całej Golgocie. Mówi o tym, że rozłam jest potrzebny do zobaczenia prawdy, do stanięcia w świetle, do stania się osobą pełną wolności w sercu.  Jest to bardzo trudny proces zarówno dla dzieci jak i rodziców, dlatego będziemy zastanawiać się jak stać się wolnym, jednocześnie zachowując czwarte przykazanie 'czcij ojca swego i matkę swoją'”.

Golgota Młodych odbywa się już trzynasty raz, gromadząc uczestników z całej Polski. Konferencje w trakcie spotkania będzie głosił br. Wojciech Głowacki, biblista i gwardian wspólnoty w Spello koło Asyżu. Gośćmi spotkania będą również Marcin i Monika Gomułkowie (Początek Wieczności) i projekt Ubogacona czyli małżeństwo Mariusza i Katarzyny Marcinkowskich. Uwieńczeniem każdego dnia będzie wieczorne nabożeństwa, które będą prowadzić bracia. Spotkanie zakończy się w poniedziałek 26 sierpnia.

Transmisję live ze spotkania prowadzi telewizja Dobre Media:

 

Zapraszamy również na stronę www.golgotamlodych.pl

 

 

[rl_gallery id="4482"]

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska