Rozpoczęła się Golgota Młodych w Serpelicach

Najpierw przygotowania do Golgoty Młodych 2021 Odrzucony kamień ruszyły pełną parą. Po roku nieobecności spowodowanej sytuacją epidemiczna w kraju dobrze jest znów odetchnąć czystym serpelickim powietrzem. Mimo tego, że rok temu gościliśmy w Lublinie na Poczekajce, to nie ma jak w domu, w Serpelicach. Ekipa przygotowująca pracowała od kilku dni, aby wszystko było gotowe na wielkie otwarcie.

26 sierpnia w czwartek od samego rana stopniowo zjeżdżali się uczestnicy. Punkt Info jak zawsze działał niezawodnie. Tegoroczne spotkanie oficjalnie rozpoczęliśmy nabożeństwem wieczornym o godzinie 20:00. Słowa przywitania wygłosił główny organizator br. Szymon Janowski OFMCap. Natomiast wprowadzenie do tegorocznego tematu poprowadził ks. Krzysztof Kralka SAC. Zaprosił każdego uczestnika do wybrania z ustawionych koszy swojego kamienia, który uczestnicy będą nosić przez całą Golgotę, a przez który Pan Bóg może mówić i który nie jest doskonały – tak, jak każdy z nas. Pan Bóg przyjmuje każdego ze wszystkim, co ma i jaki jest. Dla Boga jesteś ważny z każdą swoją rysą – mówił prowadzący.

Golgota Młodych to kilkudniowe rekolekcje odbywające się w Serpelicach już po raz piętnasty. Są znane jako czas cieszenia się prostym życiem, modlitwą i spotkaniem z drugim człowiekiem. Spanie w namiocie, polowe posiłki, wspólna Eucharystia, nabożeństwa i uwielbienia sprawiają, że jest to czas odpoczynku, ale tez duchowego rozwoju. Pierwszy dzień Golgoty Młodych 2021 za nami!

Transmisje online spotkania można śledzić na stronie dobremedia.org oraz Facebooku spotkania 

tekst Ania Zdanowska

https://www.youtube.com/watch?v=WRvPYdQwFpQ

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska