Siostra Śmierć w Białej Podlaskiej

9 kwietnia 2021, w szpitalu w Białej Podlaskiej,
w wieku 86 lat, w zakonie 68, w kapłaństwie 59,
odszedł do Pana śp. o. Waldemar Pogorzelski

Waldemar Julian Pogorzelski przyszedł na świat w 1934. Po ukończeniu Prywatnego Liceum Towarzystwa Salezjańskiego w Różanymstoku oraz po rocznej formacji w Małym Seminarium Duchownym wstąpił do Zakonu Kapucynów. W podaniu o przyjęcie jako swoją motywację podał: „Chęć służenia bliźnim oraz miłość Boga”.
Po odbyciu nowicjatu w Nowym Mieści złożył pierwsze śluby zakonne w 1952 r, a wieczyste w 1955 r. w Łomży. Święceń kapłańskich udzielił mu kard. Stefan Wyszyński w 1961 r.
Pracował w Lublinie, Lubartowie i Gorzowie Wielkopolskim. W Białej Podlaskiej przebywał od 2009 r.

Jest autorem kilku książek, które zawierają jego medytacje, wśród braci znany był z imieninowych kantat, które były jego szczególnym upominkiem dla jubilatów. Był również autorem wielu rozważań drogi krzyżowej, nabożeństwa odprawiane przez niego gromadziły tłumy wiernych (tu możesz posłuchać nagranych rozważań). Ręcznie pisane, a następnie kserowane teksty rozważań, rozdawał w konfesjonale. Jeden z jego penitentów wspomina: „Często mówiłem znajomym, że u Kapucynów w Białej jest taki jeden zakonnik, który podczas spowiedzi dawał tyle miłosierdzia, że się wychodziło z konfesjonału niczym przytulony przez dziadka, napełniony nadzieją, uspokojony”.
Mimo uciążliwości, spowodowanych chorobami i wiekiem, wytrwale posługiwał w konfesjonale, towarzyszył duchowo wielu ludziom, szczególnie młodym.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w poniedziałek, 12 kwietnia 2021, o godz. 11:00 w naszym kościele św. Antoniego w Białej Podlaskiej. Złożenie do grobu na cmentarzu przy ul. Janowskiej.

 

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska