Śluby wieczyste w Krakowie

Dnia 19 marca 2021 r. bracia: Filip Jaros i Adam Szmyt złożyli swoją profesję wieczystą. Na uroczystej Mszy świętej o godz. 11.00 w krakowskim klasztorze przy ul. Loretańskiej 11 ślubowali do końca życia żyć radami ewangelicznymi.

Wraz z wieczystą profesją bracia zobowiązują się wobec Boga żyć na zawsze w posłuszeństwie, bez własności i w czystości. Ślubują całym sercem oddać się braterskiej wspólnocie, by pod działaniem Ducha Świętego, za przykładem Maryi Niepokalanej, za wstawiennictwem Ojca Franciszka i wszystkich Świętych oraz z pomocą braci, osiągnąć doskonałą miłość w służbie Boga, Kościoła i ludzi.

Swoje śluby bracia złożyli na ręce brata Marka Miszczyńskiego OFMCap, ministra prowincjalnego Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej. Na Eucharystii byli obecni przedstawiciele domów oraz najbliżsi członkowie rodzin obydwu braci. Na zakończenie uroczystości wszyscy zebrani bracia w imieniu całej wspólnoty prowincjalnej zawierzyli swoje życie i posługę świętemu Józefowi.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska