Spotkania młodzieżowe w Bułgarii

 

Мир и Добро! Pokój i Dobro!

W dniach od 23 do 27 sierpnia 2021 roku odbyło się kilka młodzieżowych spotkań w duchu Międzynarodowego Festiwalu Młodzieży w Bełozem. Niestety, ze względu na epidemiologiczne zalecenia ministra zdrowia, nie gościliśmy młodzieży w naszej parafii w Bełozem, ale udaliśmy się do pięciu parafii, z których zazwyczaj przyjeżdża młodzież, a były to: Tzarewbrod, Zhitnitza, Płowdiw, Sofia i Rakowski.

Program spotkania obejmował: wprowadzenie dotyczące sakramentu Chrztu, świadectwo osoby, która przyjęła chrzest w wieku dorosłym, chwila modlitwy i uwielbienie Pana Boga śpiewem, i jak pozwoliły warunki odbywały się zabawy integracyjne.

W spotkaniach towarzyszyli nam animatorzy muzyczni z Polski. We środę 25 sierpnia byliśmy na Mszy świętej ku czci św. Ludwika – patrona katedry w Płowdiw, a także mieliśmy okazję kibicować Polkom w ramach Mistrzostw Europy w siatkówce. Jak zapewne wiecie, był to przegrany mecz, choć włożyliśmy wiele serca w doping drużyny.

Trwa okres pandemii, a tegoroczna forma spotkania była dobrą okazją do podtrzymania relacji z byłymi i przyszłymi uczestnikami.

Bracia Kapucyni z Bułgarii

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska