Spotkanie formacyjne braci zakonnych

W dniach 3-6 czerwca 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie formacyjne braci zakonnych kapucynów z Prowincji Krakowskiej. Tym razem wybraliśmy się do Wadowic – rodzinnego miasta Jana Pawła II. Naszemu spotkaniu towarzyszył temat bliskości Boga, braci i ludzi. Funkcję ojca duchownego pełnił brat Rafał Pysiak OFMCap, który wgłosił nam konferencję. Nie zabrakło również naszego Wikariusza Prowincjalnego – brata Tomasza Protasiewicza OFMCap oraz Ministra Prowincjalnego – brata Tomasza Żaka OFMCap, który przybył przewodniczyć Eucharystii w Bazylice Ofiarowania NMP w Wadowicach.

Bliżej Boga

Podczas naszego kilkudniowego spotkania mieliśmy okazję podzielić się swoim doświadczeniem Eucharystii, modlitwy osobistej i wspólnotowej w naszej codzienności. Był to również czas głębszego skupienia i medytacji nad naszą relacją z Bogiem Ojcem. Wspólnie odmawiany brewiarz, Msza święta oraz medytacja nad Słowem Bożym były integralną częścią naszego pobytu w domu rekolekcyjnym.

Bliżej Braci

Zjazd braci z odległych placówek naszej Prowincji zawsze sprzyja tworzeniu braterskich relacji. Radość ze spotkania tak licznie przybyłych braci udzielała się każdemu. Rozmów nie było końca, a zachody słońca mijały w przyjemnej atmosferze kapucyńskiej rekreacji.

Bliżej ludzi

Oderwani od swoich codziennych obowiązków mogliśmy razem przeżyć ten czas na wspólnej modlitwie i spotkaniu z drugim bratem. Mamy nadzieję, że dzięki temu będziemy mogli zanieść do naszych klasztorów i domów zakonnych nowy zapał i gorliwość w służeniu Bogu, braciom oraz ludziom pośród których żyjemy.

Pokój i Dobro!

br. Piotr Wysocki OFMCap

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska