Spotkanie Formacyjne Przełożonych

W dniach 8-11 lutego 2021 roku w Tenczynie miało miejsce Spotkanie Formacyjne Przełożonych. W ciągu 4 dni bracia gwardiani wraz z Zarządem Prowincji przyglądali się aktualnej sytuacji poszczególnych domów oraz wspólnie zastanawiali się nad przyszłością Prowincji.

Oprócz gwardianów (przełożonych lokalnych) w spotkaniu uczestniczył brat Marcin Grec – delegat z Bułgarii. Wspólnoty na Litwie reprezentowali bracia: Piotr Komorniczak (Kowno) oraz Tomasz Pilch (Pauliai). W środę szczególnym gościem był ks. prof. Andrzej Muszala, który podzielił się swoją wizją Kościoła w Polsce po pandemii COVID19 i wyzwaniami, jakie przed nim stoją.

Spotkania przełożonych wspólnot lokalnych pozwalają braciom przede wszystkim zatrzymać się i wsłuchać w słowo Boże, podzielić się wiarą i doświadczeniem rodzącym się z codziennej posługi, a także opowiedzieć o swoich sukcesach i porażkach oraz wspólnie szukać rozwiązań bieżących problemów i perspektyw na przyszłość. W czasie tych spotkań dokonuje się wymiana informacji i doświadczeń między zarządem Prowincji, gwardianami oraz różnymi referatami prowincjalnymi. W ten sposób stwarza się klimat współuczestnictwa, jedności i wzajemnego wsparcia w animowaniu Prowincji.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska