Listy św. Ojca Pio – tom II

O jego niezwykłości i cudach wiedzą wszyscy. Co sprawiło, że Ojciec Pio uważany jest za najlepszego kierownika duchowego przez ludzi na całym świecie? Można się tego dowiedzieć tylko z jego listów.

Pierwsze całościowe tłumaczenie listów Ojca Pio z włoskiego oryginału właśnie ukazało się nakładem Wydawnictwa Serafin. Na początek przygotowano drugi tom – „Korespondencję z Raffaeliną Cerase”. 15 czerwca 2019 roku, podczas Czuwania z Ojcem Pio w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach, książka miała swoją premierę.

To najlepsze posunięcie wydawnicze, biorąc pod uwagę fakt, że jest to najbardziej znana córka duchowa Ojca Pio, a w kierowanych do niej przez niego poradach duchowych rozwiązanie własnych problemów odnajdzie niejeden czytelnik. Stąd też od lat korespondencja ta cieszy się największą popularnością i jest najbardziej poszukiwana.

Co więcej, Ojciec Pio, powszechnie znany i podziwiany kapucyński kapłan, w odróżnieniu od wielu innych świętych nie napisał w swoim życiu żadnego teologicznego traktatu czy pobożnościowych rozważań. Nie prowadził również dziennika. Jedyne pisma, jakie po nim pozostały, to niezwykle obfita korespondencja.

Prace nad polskim tłumaczeniem „Listów Ojca Pio” rozpoczęły się we wrześniu 2017 roku. Jest to duże wyzwanie nie tylko ze względu na objętość korespondencji, ale także na dialektową formę języka włoskiego sprzed blisko stu lat, w jakiej zostały zapisane. Tłumaczeniu została poddana znaczna część korespondencji opublikowanej w języku włoskim w latach siedemdziesiątych XX wieku w czterech obszernych tomach.

Wymiana listów zainicjowana przez Raffaelinę za namową ojca Agostina – spowiednika i kierownika duchowego Ojca Pio – prowadzona jest w latach 1914–1915, aż do śmierci „Umiłowanej” na skutek choroby nowotworowej. W tym trudnym dla niej czasie święty kapucyn nieustannie jej towarzyszy, umacnia ją i wskazuje drogę ku niebu. Korespondencja zawiera ponadto wiele porad oraz wskazówek dotyczących zarówno życia codziennego, jak i wyjątkowych doświadczeń duchowych oraz mistycznych.

Lektura „Listów Ojca Pio” to najlepszy sposób, by niemal bezpośrednio spotkać się z ich autorem, obserwować jego reakcje i stany ducha, a także usłyszeć rady i wskazówki udzielane w odpowiedzi na rozmaite życiowe bolączki i wyzwania. Można w nich również odnaleźć obszerne duchowe katechezy o tym, jak stawiać kolejne kroki na drodze chrześcijańskiej doskonałości.

Na „Listy Ojca Pio”, czeka w Polsce wiele osób, którym bliska jest postać świętego stygmatyka z Pietrelciny. Każdy z pewnością znajdzie w nich słowa, które Ojciec Pio kieruje właśnie do niego.

 

Książkę możesz kupić w internetowej księgarni wydawnictwa Serafin
klikając na poniższy obrazek

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska