VIII Prowincjalny Turniej Piłki Nożnej

W dniach 2-3 czerwca 2023 roku w Krakowie – Olszanicy odbył się VII Prowincjalny Turniej Piłki Nożnej Liturgicznej Służby Ołtarza. W wydarzeniu wzięło udział ok. 100 ministrantów z sześciu naszych parafii: Tenczyna, Skomielnej Czarnej, Stalowej Woli, Wrocławia, Nowej Soli i Piły. W dwóch kategoriach wiekowych wzięło udział 12 drużyn. Wszyscy dzielnie walczyli o zdobycie pucharu ministra prowincjalnego, a wyniki rywalizacji wyglądają następująco:

Grupa starsza:
I miejsce – Tenczyn
II miejsce – Skomielna Czarna
III miejsce – Stalowa Wola
IV miejsce – Kielce
V miejsce – Piła
 
Grupa młodsza:
I miejsce – Tenczyn
II miejsce – Piła 1
III miejsce – Stalowa Wola
IV miejsce – Wołczyn 1
V miejsce – Kraków Olszanica
VI miejsce – Wołczyn 2
VII miejsce – Piła 2
 
Najlepszym zawodnikiem w grupie starszej został Andrzej z Tenczyna, najlepszym zawodnikiem w grupie młodszej Karol z Tenczyna, a najlepszych bramkarzy miały drużyny ze Stalowej Woli i Piły.
 
W czasie turnieju odbyły się zawody nazwane TURBOKOZAK 😉 Zawody wzorowane były na programie, emitowanym w telewizji CANAL+. Zawodnicy biorący udział w zawodach mieli do wykonania kilka zadań piłkarskich: uderzenia piłką w poprzeczkę, strzały na bramkę z rzutu rożnego, uderzenia na bramkę z połowy boiska, podbijanie piłki nogą (im więcej tym więcej punktów)… Po zliczeniu ilości punktów: TURBOKOZAKIEM w kategorii młodszej został Wiktor z Tenczyna – 160 pkt, a w kategorii starszej Dariusz z Tenczyna – 332 pkt.
 
Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych medali, pucharów…
 
Bardzo dziękujemy braciom Rafałowi Ciurejowi, Tomaszowi Olejnikowi, Kacprowi Stecowi, Markowi Zimnemu, Jerzemu Kiebale, Markowi Kłuskowi, Cezaremu Pietrasowi za zorganizowanie swoich wspólnot i przyjazd do Krakowa. 
Dziękujemy również braciom z postnowicjatu, za pomoc w przeprowadzeniu turnieju.
 
Zapraszamy do obejrzenia filmu z turnieju: YouTube
 
W przyszłym roku kolejne rozgrywki, kolejne emocje… już można rozpocząć przygotowania! 
Zapraszamy wszystkie wspólnoty LSO od 31 maja do 1 czerwca (dzień dziecka i dzień finału Ligi Mistrzów) 2024 roku!

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska