W sidłach cyberseksu

 

Uzależnienie od cyberseksu jest zjawiskiem, którego źródło leży w nieumiejętnym korzystaniu ze zdobyczy techniki. Sprawia ono, że przeżywanie tak wartościowej i fundamentalnej sfery życia człowieka, jaką jest seksualność, w większym stopniu wiąże się z cierpieniem niż radością. Wskutek tego funkcjonowanie człowieka zostaje zaburzone, a jego rozwój – zahamowany. Wartość, która ma go kształtować, dawać siłę do budowania relacji, zostaje zamieniona na zależność od egocentrycznych, drobnych przyjemności, powodujących ostatecznie osamotnienie.

Celem książki jest wyposażenie w wiedzę tych, którzy chcą nieść innym pomoc. Znajdziemy w niej praktyczne wskazówki, jak czynić to skutecznie, oraz psychologiczny opis mechanizmów uzależnienia.

 

br. Konrad Baran OFMCap (ur. 1987) – katecheta, duszpasterz młodzieży, kapłan Prowincji Krakowskiej Braci Mniejszych Kapucynów, referent powołaniowy. W przeszłości pełnił także funkcję wicemagistra postulatu. Ma kilkuletnie doświadczenie w towarzyszeniu ludziom borykającym się z życiowymi problemami, w tym z uzależnieniami dotyczącymi sfery seksualnej. W pracy naukowej zajmuje się integralnym rozwojem człowieka, pojętego jako jedność psycho-fizyczno-duchowa. Jest pasjonatem turystyki górskiej i przedmiotów ścisłych.

 

Książkę możesz zamówić w księgarni internetowej e-serafin.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska