„Wezwani do bycia prorokami”

„Na nowo jesteśmy w naszych czasach wezwani, abyśmy podjęli misję proroków. Prorok to nie jest ktoś kto przepowiada przyszłość, tylko to jest ktoś kto pokazuje przyszłość czyli wieczność i wieczne wartości, którymi warto żyć już dziś. O tym prorockim wymiarze konsekracji mówił papież Franciszek: w Kościele zakonnicy są wezwani szczególnie do bycia prorokami, którzy świadczą o tym, jak żył Jezus i którzy przepowiadają jak Królestwo Boże będzie wyglądać w swojej doskonałości. Zakonnik nigdy nie może zrezygnować z prorokowania!” – mówił w homilii w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny.

W czasie uroczystej Mszy św. br. Marcin Jurek, zakończywszy czas formacji początkowej, złożył śluby wieczyste. Uroczystość odbyła się na lubelskiej Poczekajce i zgromadziła braci, parafian oraz najbliższych neoprofesa.

Br. Marcin Jurek pochodzi z Opoczna, do Zakonu wstąpił w 2014 r., pierwsze śluby złożył dwa lata później. Obecnie mieszka i pracuje jako stolarz na lubelskiej Poczekajce.

[rl_gallery id=”9151″]

fot. br. Damian Cwaliński

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska