Wielkopostne dni skupienia WF Tau

W dniach 28 luty – 1 marca 2020 roku w Tenczynie oraz 6-8 marca 2020 roku w Zaborówcu koło Leszna odbyły się Wielkopostne Dni Skupienia Wspólnoty Franciszkańskiej Tau.

W obu spotkaniach uczestniczyło łącznie 40 dorosłych ze wspólnot: Bielsko-Biała – Tychy, Bytom, Kraków, Kielce, Sosnowiec, Stalowa Wola, Wrocław, Poznań i Piła oraz 10 dzieci.

Motywem przewodnim tegorocznych dni skupienia był cytat z Ewangelii wg św. Łukasza: „A Twoją duszę miecz przeniknie”, poprzez który patrzyliśmy na Maryję jako przykład wytrwania na drodze duchowości Tau.

Nasz asystent prowincjalny, brat Radosław Pasztaleniec OFMCap, wprowadzał nas w treści wiążące ze sobą dwa odległe w czasie wydarzenia – wesele w Kanie Galilejskiej oraz scenę ukrzyżowania. Poprzez medytację obecności Maryi w tych dwóch momentach misji Jezusa, zobaczyliśmy jej rolę w naszym życiu. Przekonaliśmy się, że podobnie jest w naszym życiu: Ona pierwsza zauważa nasze różne trudności, Ona może zaradzić naszym brakom, Ona podpowiada do kogo najlepiej zwrócić się o pomoc.

Rozważane podczas rekolekcji Słowo Boże, katechezy, liturgia godzin oraz nabożeństwa (szczególnie Różaniec i Droga Krzyżowa widziana oczyma Maryi) prowadziły nas do zaufania i powierzenia naszej Matce siebie i naszych rodzin, w czym wielką pomocą i umocnieniem były świadectwa dane przez kilka osób ze wspólnoty.

WF Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska