Wielkopostne dni skupienia WF Tau

Wielkopostne dni skupienia WF Tau
 
W dniach 23-25 lutego 2024 roku w Harmężach k. Oświęcimia oraz w dniach 8-10 marca 2024 roku w Obrze, Wspólnota Franciszkańska Tau przeżywała wielkopostne dni skupienia. Temat tegorocznych rekolekcji brzmiał: Miłość nie jest kochana. Rekolekcje prowadził asystent prowincjalny WF Tau br. Tomasz Żak OFMCap, a wspomogli go swoją obecnością bracia: Janusz Kociołek OFMCap, asystent lokalny WF Tau w Krakowie i Arkadiusz Dąbek OFMConv, asystent lokalny WF Tau w Dąbrowie Górniczej.
 
Na dniach skupienia obecni byli członkowie i sympatycy z wielu wspólnot: Bielsko-Biała-Tychy, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Kielce, Kraków, Stalowa Wola, Wrocław, Piła, Poznań i Sędziszów Młp. oraz osoby zainteresowane duchowością franciszkańską.  
 
Podczas konferencji, homilii oraz komentarzy do Jutrzni i Nieszporów, a także przy okazji modlitwy indywidualnej, rozważaniu słowa Bożego i Źródeł Franciszkańskich, rozważaliśmy miłość Pana Boga do nas, próbując na nią z serdecznością odpowiedzieć. Podczas fraterek – spotkań w grupach – dzieliliśmy się doświadczeniem działania Boga w naszym życiu, a uczestnicząc w Gorzkich Żalach i w adoracji Najświętszego Sakramentu, przygotowywaliśmy się duchowo do przeżywania nadchodzących świąt Wielkiej Nocy.
 
Wolne chwile spędzaliśmy na wzajemnym poznawaniu się i integracji. Był to wspaniały czas podarowany nam przez Pana Boga, który z Jego pomocą, z pewnością zaowocuje naszym dalszym rozwojem duchowym.
Cieszymy się, że WF Tau się rozwija w Polsce i za granicą. Osoby zainteresowane duchowością franciszkańską zapraszamy do kontaktu:
Wspólnota Franciszkańska Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska