Wielkopostne dni skupienia WF Tau

W dniach 29-31 marca 2019 roku w Olsztynie koło Częstochowy oraz 12-14 kwietnia 2019 roku w Zaborówcu koło Leszna, odbyły się Wielkopostne Dni Skupienia Wspólnoty Franciszkańskiej Tau.

W obu spotkaniach uczestniczyło łącznie 51 dorosłych ze wspólnot: Bielsko-Biała – Tychy, Bytom, Kraków, Kielce, Dąbrowa Górnicza, Stalowa Wola, Wrocław, Poznań i Piła oraz dwanaścioro dzieci. Tegoroczne dni skupienia przeżywaliśmy inspirując się myślą zaczerpniętą z Księgi Jonasza: Niech żarliwie wołają do Boga! Kto wie, może ulituje się Bóg (…) i nie zginiemy!.

Opiekę duchową nad uczestnikami spotkania sprawowali: Asystent Prowincjalny WF Tau br. Radosław Pasztaleniec OFMCap wraz z br. Robertem Millerem OFMCap oraz br. Pawłem Frąckowiakiem OFMCap.

Zainspirowani bogatymi w treść konferencjami prowadzącego, wpatrywaliśmy się w tajemnicę Bożego Miłosierdzia na przykładzie dalszych losów proroka Jonasza i jego posłannictwa do mieszkańców Niniwy. Teksty biblijne rozważaliśmy wg metody Lectio Divina, doświadczając jak Pan Bóg czyta nasze życie poprzez słowo, które nam daje.  Słowo Boże przemawiało do każdego z nas indywidualnie, przemieniając nasze serca, ale również do nas jako wspólnoty, czym dzieliliśmy się podczas spotkań w grupach. W sobotni wieczór przezywaliśmy nabożeństwo pokutne, poprzez które przygotowywaliśmy się do pełnego przeżywania nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

Dni skupienia odbywają się dwa razy w roku w różnych lokalizacjach i terminach, aby mogła w nich uczestniczyć jak największa liczba osób. Do udziału zapraszani są członkowie oraz sympatycy WF Tau.

Agnieszka Wójcik i Adam Tchorek
Wspólnota Franciszkańska Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska