Wolontariuszka DPOP doceniona

 

W Dziele Pomocy św. Ojca Pio mamy wspaniałych wolontariuszy. Bardzo się cieszymy, że ich wysiłki są doceniane również poza Dziełem. Z przyjemnością informujemy, że Bogusława Bocheńska, nasza wieloletnia wolontariuszka, znalazła się gronie laureatów plebiscytu Miłosierny Samarytanin 2018.

Bogusia przyszła do Dzieła Pomocy jesienią 2011 roku. W zgłoszeniu do wolontariatu napisała: „Chcę zrobić coś dobrego dla innych. Obojętny jest mi rodzaj pracy, jaką będę wykonywać, po prostu tam gdzie się przydam”. Czy już wtedy wiedziała, jak ważne miejsce zajmie w Dziele i jak ważne miejsca Dzieło zajmie w jej życiu?

– Szczęściem jest dla mnie znać Bogusię od ponad 7 lat. Od samego początku widzę ją jako osobę pomocną, dostrzegającą problemy i potrzeby drugiego człowieka – nie tylko naszych podopiecznych, ale też wolontariuszy i pracowników Dzieła – mówi Sylwia Kucia, która zna Bogusię z wolontariatu. – Bogusia każdego dnia gotowa jest do czynienia dobra. Jest osobą barwną, pełną optymizmu i pozytywnej energii. Wprost nie potrafi usiedzieć na miejscu. Jej pasja to bycie z drugim człowiekiem – dodaje.

Bogusia posługuje w różnych przestrzeniach Dzieła Pomocy. Od kilku lat można ją spotkać co niedzielę w naszej Kuchni przy ul. Reformackiej. Wydaje bułki i herbatę, a także, dzięki swojej własnej inicjatywie – niedzielną kawę.

Co poniedziałek pomaga sortować odzież podarowaną najuboższym przez darczyńców. Tam też swoją energią zaraża innych. – W Kokotowie jest niezastąpiona. Dzięki długiemu doświadczeniu wie, jakie rzeczy są najbardziej potrzebne – relacjonuje Adam, pracownik Dzieła. – Bogusia swoim śmiechem zaraża wszystkich i rozluźnia atmosferę tak. Wszyscy czują się w jej towarzystwie wspaniale. Cechy charakteru, które bardzo w niej cenię, to szczerość, lojalność, empatia.

– Bogusia nie czeka, aż ktoś zapyta i poprosi o pomoc. Sama dopytuje, co byłoby najbardziej potrzebne – mówi Joanna Zaborowska, koordynatorka wolontariatu w Dziele.  Pomaga z pasją i energią. Bogusia rok rocznie dba o świąteczne dekoracje w budynku Dzieła, a także na spotkaniach świątecznych dla osób doświadczających bezdomności. Smak jej ciast znają chyba wszyscy. Serniki, pierniki, bezy pojawiają się na spotkaniach wolontariuszy, w kuchni dla ubogich na Reformackiej oraz Wigilii dla podopiecznych Dzieła.

Na uroczystej Gali 29 marca w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego poznamy Miłosiernego Samarytanina roku. Bogusi życzymy powodzenia!

Plebiscyt organizowany jest przez Stowarzyszenie Wolontariat św. Eliasza i Okręgową Izbę Lekarską w Krakowie.

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska