Wspólna rada

Ministrowie Prowincjalni Prowincji Warszawskiej i Wielkiej Brytanii wraz ze swoimi radnymi spotkali się w Warszawie, żeby dyskutować o współpracy personalnej między Prowincjami oraz wyzwaniach, które przyniesie najbliższa przyszłość.

Współpraca pomiędzy Prowincjami trwa od 2006 r. Od tego czasu polscy kapucyni wspomagają braci z Wielkiej Brytanii. Na spotkanie w Warszawie przybył prowincjał br. James Boner wraz z radnymi br. Charlesem Serignatem oraz br. Marcinem Mikuśkiewiczem, który wstąpił do Prowincji Wielkiej Brytanii i br. Lucjanem Zaniewskim.

W czasie spotkania, które odbyło się w Warszawie 24 lutego, br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny Warszawskiej Prowincji, przedstawił sytuację kapucynów w Polsce, współczesny kontekst społeczny i kulturowy w jakim pracują bracia. Z kolei bracia z Anglii podzielili się swoimi doświadczeniami i pomysłami dotyczącymi ich życia. W tej chwili ich wspólnota prowincjalna to trzy klasztory i ponad dwudziestu braci, stąd potrzeba współpracy z innymi prowincjami.

Drugiego dnia spotkania bracia odwiedzili Niepokalanów, który zrobił na gościach duże wrażenie oraz Żelazową Wolę, gdzie zwiedzili dom urodzenia Fryderyka Chopina.

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska