XXVII Spotkanie Młodych w Wołczynie

Życie to walka, a życie duchowe to prawdziwy poligon. Codziennie zmagamy się z różnymi wyzwaniami, których często nawet nie potrafimy zrozumieć, a nasze serce wypełniają coraz to nowe rozterki. Podczas Spotkania Młodych w Wołczynie Bracia Kapucyni wraz z uczestnikami zmierzą się z trudnościami, jakie niesie współczesność oraz wątpliwościami rodzącymi się w sercach młodych ludzi.

Wołczyn w powiecie kluczborskim po raz 27. gromadzi młodych ludzi chcących od życia czegoś więcej. Uczestnicy przybyli nie tylko całej Polski, ale również z zagranicy. Tegoroczne hasło spotkania ZROZUMIEĆ nawiązuje do pytać i rozterek rodzących się w sercach młodych ludzi. Kapucyńska inicjatywa pozwala spotkać się nie tylko z Bogiem, ale również z innymi ludźmi poszukującymi Stwórcy lub pogłębiającymi więź z Jezusem.

Dla kogo jest Spotkanie Młodych w Wołczynie?

Spotkanie Młodych w Wołczynie jest dla tych, którzy mają mnóstwo pytań lub wątpliwości dotyczących wiary. Jest również dla tych, którzy nie boją się wyzwań i nie chcą pozostawać ze swoimi trudnościami sam na sam, ale poszukują wspólnoty.
Tak na nasze pytanie odpowiada br. Mateusz Magiera, rzecznik prasowy Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów – Prowincji Krakowskiej.

Spotkanie Młodych daje mi doświadczać prawdziwej wspólnoty, w której można spotkać żywego Boga. To możliwość naładowania duchowych akumulatorów…
Dodaje Eryka, która już od 6 lat regularnie uczestniczy w wołczyńskich spotkaniach.

Wśród gości spotkania trzeba wymienić: bpa Damiana Bryla, ks. Michała Olszewskiego, ks. Jakuba Bartczaka, Elę Piwowar, Maję i Krzysztofa Sowińskich, ks. Grzegorza Szczygła oraz zespół Luxtorpeda.

Spotkanie potrwa do piątku 16 lipca a transmisja na żywo dostępna jest na kanale YouTube. Aby uczestniczyć online w spotkaniu wystarczy kliknąć na poniższe logo:

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska