„Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec”

W dniach 1 – 8 listopada zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję „Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec”.

Święty Stygmatyk zawsze pukał do Serca Maryi, aby otrzymać łaskę, o którą prosił. Doświadczenie orędownictwa Matki Bożej starał się przekazywać wszystkim, którzy stali się jego duchowymi synami i córkami. Szczególną zaś troską modlitewną otaczał dusze czyśćcowe.

Wieczorem 15 lipca 1959 r. św. Ojciec Pio był chory i znajdował się w swojej celi klasztornej, podczas gdy w kościele zgromadzili się jego synowie i córki duchowe. Przemówił do nich przez megafon:

Pamiętajmy o tym, że jutro jest święto Matki Bożej Szkaplerznej, będącej szczególną opiekunką dusz czyśćcowych. Polecajmy tej drogiej Matce święte dusze w czyśćcu. Któż z nas nie ma tam swoich bliskich i kto wie, jak wielu z nich cierpi tam może – a nawet z pewnością – także przez nas…

Prośmy Mamę, aby przyszła im z pomocą, łagodząc ich cierpienia i chłodząc dręczący ich płomień. Jeżeli my będziemy miłosierni w stosunku do nich, jeżeli – nie daj Bóg! – i my będziemy musieli pójść do czyśćca, Pan Bóg sprawi, iż pojawią się inni, którzy pomogą z kolei nam.

My, współcześni czciciele Ojca Pio, pragniemy iść po śladach, które nam zostawił. Wspólnie będziemy modlili się za tych, którzy jeszcze nie dostąpili pełnego zjednoczenia z Panem Bogiem.

Poniżej słowa brata Romana Ruska OFMCap, Krajowego Koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio:

Kochani czciciele św. O Pio. W dniach od 1 do 8 listopada 2020 r. o godz. 19-tej serdecznie zapraszam na nasz kanał w Tenczynie do wspólnego odmawiania różańca za naszych drogich zmarłych. Akcja „Ze świętym Ojcem Pio czyścimy czyściec” trwa, dlatego nie może Cię zabraknąć.

Pozdrawiam serdecznie!
br. Roman

Wspólna modlitwa będzie publikowana na kanale YouTube:

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska