„Złap się wolności” – Środa

Środowy wieczór (15 lipca 2020 r.) „Wołczyna” upłynął pod znakiem Bożego Miłosierdzia. Uczestnicy zgromadzeni w auli Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, a także ci gromadzący się przy naszych klasztorach i setki innych osób śledzących Spotkanie Młodych w Wołczynie poprzez stronę „Dobre Media” mogli usłyszeć konferencję Grzegorza Czerwickiego, w której podzielił się swoją osobistą drogą do wolności. Po niej rozpoczęło się nabożeństwo pokutne, prowadzone przez brata Bogumiła Kusiaka, podczas którego uczestnicy mogli się spotkać z Bogiem, przebaczającym grzechy i dającym nowe życie. Ukoronowaniem nabożeństwa było wspólne uwielbienie Boga.
W tym roku poza centralnymi wydarzeniami w Krakowie, Spotkanie Młodych w Wołczynie odbywa się przy 11 naszych kapucyńskich klasztorach (w Wałczu, w Pile, w Nowej Soli, we Wrocławiu, w Bytomiu, w Tenczynie, w Kielcach, w Terliczce, w Krośnie, w Stalowej Woli i w Sędziszowie Małopolskim). Tam każdy może poczuć smak „Wołczyna” podczas nabożeństw, spotkań w grupach, warsztatach i innych atrakcjach zapewnianych przez braci kapucynów.
Tegoroczne Spotkanie Młodych w Wołczynie przybrało również interaktywną formę. Oznacza to, że uczestnicy, którzy w domach oglądają transmisję na żywo, mogą dzielić się na bieżąco swoimi refleksjami a także zadawać pytania do zaproszonych gości.
Spotkanie Młodych zakończy się dzisiaj, w czwartek, uroczystą Eucharystią poprzedzoną spotkaniem z Jackiem Pulikowskim.

Transmisja ze środy:

Podstawowe informacje na temat Spotkania Młodych w Wołczynie można znaleźć na stronie: wolczyn.kapucyni.pl oraz na Facebooku.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska