„Złap się wolności” – Wtorek

Za nami dwa pierwsze dni Spotkania Młodych w Wołczynie. W poniedziałek (13 lipca 2020 r.) uczestnicy spotkali się z Michałem „Pax” Bukowskim, by posłuchać jego osobistego świadectwa życia. Wieczorne nabożeństwo, ukazujące mechanizmy, prowadzące do zniewolenia i drogę do wolności poprowadził brat Tomasz Protasiewicz. Wtorkowy wieczór był pod znakiem pragnień. Do młodzieży mówił Szymon Reich, dzieląc się swoim doświadczeniem ewangelizacji i odpowiadając na zadawane pytania. Ukoronowaniem dnia było nabożeństwo prowadzące do osobistego odkrycia najgłębszego pragnienia w życiu i ofiarowania go Panu Bogu, celebrowane przez brata Konrada Barana.
W tym roku XXVI Spotkanie Młodych w Wołczynie odbywające się pod hasłem „Złap się wolności”, w którym w sumie uczestniczy około 700 osób przybrało wyjątkową, interaktywną formę. Główne wydarzenia mają miejsce w Krakowie w auli Uniwersytetu Papieskiego im. Jana Pawła II przy ul. Bernardyńskiej 3. Całość transmitowana jest na żywo na kanale YouTube „Dobre Media„. Oprócz tego w całej Polsce przy naszych klasztorach gromadzi się młodzież, by w połączeniu z Krakowem spotykać się w mniejszych grupach i uczestniczyć w kluczowych elementach programu.

Środa tradycyjnie jest dniem spotkania z nieskończoną Miłością Pana Boga. Konferencję dziś wieczorem wygłosi Grzegorz Czerwicki. Po niej każdy z uczestników podczas nabożeństwa prowadzonego przez brata Bogumiła Kusiaka będzie mógł skorzystać z sakramentu pojednania.

Transmisja z poniedziałku:

Transmisja z wtorku:

Podstawowe informacje na temat Spotkania Młodych w Wołczynie można znaleźć na stronie: wolczyn.kapucyni.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska