Życzenia wielkanocne Ministra Generalnego

Kuria Generalna OFMCap
Rzym, Pascha 2019

Życzenia Wielkanocne
Br. Roberto Genuin
Minister Generalny Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

Drodzy Bracia!

Witam Was ponownie po kilku miesiącach. Podczas Wielkiego Postu, tutaj w Kurii Generalnej, po piątkowych nieszporach, wszyscy razem odprawialiśmy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Nabożeństwo bardzo proste, ale także piękne, pozwalające współuczestniczyć w męce naszego Pana.

W tym Wielkim Poście rozważałem tajemnicę życia Zbawiciela, który upada pod ciężarem Krzyża. Upada raz, upada drugi raz, upada trzeci raz… I przyszła mi taka myśl: powinniśmy się trochę wstydzić przed Panem, który upada pod ciężarem Krzyża. Trochę wstydu z powodu tego, kim jesteśmy, z powodu tego, co robimy, co kombinujemy w życiu. Wstyd może być bardzo dobrym narzędziem, pomagającym w tym, aby nie być zbyt dumnym lub aby przestać wierzyć, że to my jesteśmy protagonistami, sprawcami naszego zbawienia. Może być także hamulcem. Ilu ludzi hamuje świadomość ich nędzy. Tak nie musi być z nami! Pan w Zmartwychwstaniu uwalnia nas od wstydu, abyśmy mogli mieć oczy świecące światłem, serce emanujące ciepłem.

Z tej okazji chciałbym powiedzieć każdemu z Was: nie zatrzymujcie się! Pan uzdrawia, podnosi, ponownie stawia nas na drodze naszego życia! Jest moim marzeniem, aby każdy z Was podczas tej Wielkanocy miał oczy, które świecą światłem zbawienia, które pochodzi od Pana; serce pełne miłości dla ludzi, dla braci, którzy natychmiast rozumieją to, jeśli ją posiadamy! Życzę tego każdemu z Was, byście mogli doświadczyć tego w swoim życiu.

Dziękuję Wam bracia za to, że podążacie drogą powołania. Składam Wam najlepsze życzenia błogosławionej Paschy!

Br. Roberto Genuin
Minister Generalny OFMCap

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska